Členková pracovná obuv - Kategória ochrany - S3

Pracovná členková obuv je ideálnou voľbou  ak hľadáte pevnú a stabilnú obuv do práce, ktorá vám zaistí potrebnú ochranu a zároveň komfort aj pri celodennom nosení. Oproti poltopánkam vám kotníková pracovná obuv poskytne väčšiu oporu v oblasti členku, avšak stále neuberá nič z jednoduchého obúvania a vyzúvania topánok.

Prečo si vybrať práve členkovú pracovnú obuv?

Všestrannosť: Kotníková pracovná obuv je vhodná pre mnohé druhy pracovných činností a prostredí, čo ju robí ideálnou voľbou pre profesionálov z rôznych oblastí, či už pracujete vonku alebo v interiéri. Medzi modelmi nájdete už aj zimnú pracovnú obuv so zateplením pre prácu v chladných dňoch.

Bezpečnostné normy: členková pracovná obuvi spĺňa rôzne platné bezpečnostné normy (EN 20345, EN 20347). Vybrať si teda môžete presne podľa Vašich potrieb a pracovnej činnosti ktorú vykonávate.

Pohodlie a opora: Kvalitná pracovná členková obuv zabezpečí nielen ochranu vašich nôh, ale aj adekvátnu oporu pre členok. To vám umožní pracovať efektívne a bez obáv z podvrtnutia alebo iných zranení.

Pracovná členková obuv vs. Bezpečnostná členková obuv

  • Pracovná členková obuv je určená na ochranu nôh a členkov v rôznych menej náročných pracovných prostrediach. Poskytuje pohodlie, podporu a stabilitu a znižuje riziko úrazu. Je značená písmenom "O". napríklad O1, O2.

  • Bezpečnostná členková obuv spĺňa prísne bezpečnostné normy a je vybavená ochrannými prvkami ako oceľová alebo kompozitná ochranná špica a planžeta proti prepichu. Je vhodná do náročnejších prostredí, kde hrozí poranenie nôh od padajúcich predmetov, ostrých predmetov alebo prebodnutia. Je značená písmenom "S". napríklad S1, S1P,  S2, S3 atď.